Hakkımızda

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

 

Şüphesiz ki hamd Allah’a aittir. Allahu Teala’nın salat ve selamı son peygamber olan Muhammed’in, onun âlinin ve ashabının üzerine olsun

Seyda Yayınları’nın ilme ve ilim talebelerine hizmeti 2007 yılında başladı. Şam’da ailesiyle birlikte İslami ilimler ile meşgulken maddi sıkıntılardan dolayı dar imkânlarla küçük çapta kitap ticaretine başlayan M. Hadi Hoca, Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra Allah’ın lütfuyla Seyda Kitapevini açtı.

O dönemlerde bölgemizde medrese talebeleri, Arapça kitaplara ulaşmakta güçlük çekiyor, ulaştıkları kitapları da pahalı almak durumunda kalıyorlardı. Seyda Kitapevi ilim talebelerinin hizmetine girdikten sonra onların ihtiyaç duydukları kitapları kendilerine ulaştırma gayreti sarf etmiş ve bu hayırlı yolun yolcularına ilahi rızayı gözeterek daima yardımcı olmuştur.

İlim sevdalılarının duası ve Allah’ın keremiyle açıldıktan kısa bir süre sonra hizmet ağı genişlemiş ve Basım-Yayın-Dağıtım aşamasına geçmiştir. Bu aşamada medreselerde okutulan kitapların tamamına yakınını yeni dizgi ve baskılarla ümmetin istifadesine sunmuştur. Şu anda yayınevinden Arapça-Türkçe-Kürtçe olarak çıkan 140’a yakın kitap raflarda yerini almış, okuma sevdalılarının gönüllerine arz edilmiştir.

Evet, ilim ehlinin teveccühü ve Allah’ın yardımıyla hizmetimiz bugünlere kadar geldi. Bugünden sonra da en iyi şekilde hizmetlerimize devam ederek ilmi eserleri taliplilerine ulaştırmak için gayret göstereceğiz. Muvaffakiyet ve başarı Allah (c.c)’dan.

Selam ve dualarımızla.

                                                                                                                                                                                                                            

 

                                                                                                                                                                                              

 

 

BASIM-YAYIN DAĞITIM
2007

 

 

Seyda Yayınları © 2019
Görsel Tasarım ve Script Uygulama: Hemen Site Lazım