İlmi Hutbelerle Mimberin Gücü 1/2

İlmi Hutbelerle Mimberin Gücü 1/2
YAYINEVİ Seyda Yayınları / مكتبة سيدا
YAZAR Abdulcelil CANDAN
ÜRÜN ADI İlmi Hutbelerle Mimberin Gücü
İSBN 9786059727815
SAYFA SAYISI 910
KAĞIT ve CİLT Şamua. ciltli
ÖLÇÜLER 17x24
YAYIN DİLİ Türkçe
YAYIN YILI 2014
STOK DURUMU Stokta var
Piyasa Fiyatı: 200,00TL 80,00TL
KDV Hariç: 80,00TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap


Minber; İslâm'ın Dünyaya Açılan Kanalı...
Halkı Müslüman olan ülkelerde, yetişkin nüfusun %80-90 gibi
önemli bir çoğunluğu cuma ve bayram namazlarına iştirak ettikleri düşünülürse minberin önemi anlaşılmış olur.
Doğru kullanıldığı taktirde, dünyada minber kadar güçlü, onun kadar etkili, onun kadar dinleyici ve müdavimi bulunan ve onun kadar ses getiren başka bir iletişim aracı bilmiyoruz. Minberin dinleyicisi sadece insanlar değildir, melek ve cinler de orada hazır bulunurlar. Minberin bulunduğu mekân öyle bir yerdir ki, orada hazır bulunanlara rahmet İner ve hazır bulundukları yer cennet bahçelerinden bir bahçe sayılmıştır. Pür dikkat dinlemek, dinî bir vecibedir. Yanındakine "sus" demek bile cumanın sevabını götürmeye yeterlidir. Her Müslüman, caminin tabii üyesidir. Bununla birlikte, özürsüz olarak cuma namazına gitmeyenlerden her iki dünyada da hesap sorulur. Minber, Hz. Peygamberin makamıdır, mübarektir. Hz. Peygamberin mikrofonu, kürsüsü ve araç gereci minberi idi.
Minber, kişisel tartışmalara, günlük politika ve polemiklere afet edilemez, insanları bölmez, birleştirir, küstürmez, barıştırır; insanlığa ümit yüklü müjdeler, verir; kin ve nefrete yer vermez. Minber, tarihtir; vahyin nüzulünü, Cibril'in gelişini, Resûl-i Ekrem'i ve halifelerini, ashab ve tabiin kuşaklarını, orada inen âyetleri, verilen hutbe ve hitabeleri, savaş ve barış müzakerelerini ve müzakereye iştirak eden

heyetleri hatırlatır... İlmî Hutbelerle Minberin Gücü başlıklı çalışma, iki yüz hutbeyle bu gücü ispatlamaya yönelik bir gayretin ürünüdür.
 

Yorum Yap


Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Seyda Yayınları © 2019
Görsel Tasarım ve Script Uygulama: Hemen Site Lazım