Arapça Basın Dili

Arapça Basın Dili
YAYINEVİ Seyda Yayınları / مكتبة سيدا
YAZAR Dr. Ahmet Tekin
ÜRÜN ADI Arapça Basın Dili (Metinler-Alıştırmalar-Sözlük)
İSBN 9786059727792
SAYFA SAYISI 200
KAĞIT ve CİLT 2.hamur, Karton kapak
ÖLÇÜLER 17/24
YAYIN DİLİ Türkçe, Arapça
YAYIN YILI 2017
STOK DURUMU Stokta var
Piyasa Fiyatı: 60,00TL 24,00TL
KDV Hariç: 24,00TL
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

                                       Arapça Basın Dili

Kitle iletişim araçları, hızla gelişmekte ve refah seviyesi artmaktadır. Bu bakımdan global dünya artık küçülmekte ve insanlar arasındaki ilişki ve iletişim gereksinimi hızla artmaktadır. Dolayısıyla uluslararası düzeyde iletişim işlevini yerine getiren dillere yönelik öğrenme merakı git gide artış göstermektedir. Söz konusu dillerin başında Arapça gelmektedir. Arapça gününmüzde 22 ülkenin ve yaklaĢık 430 milyon insanın resmi dilidir. Bunun dışında islam coğrafyasının diğer bölgelerinde bulunan Arap olmayan halkların da Arapçaya yoğun bir ilgi gösterdiklerini görmekteyiz. Nitekim gerek ilahiyat Fakülteleri, islamî ilimler fakülteler, Mütercimlik Tercümanlık ile Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerine artan yoğun ilgi, gerekse lisans üstü eğitim ve akademisyenlik için aranan YDS şartı ülkemizde de modern Arapçaya yoğun bir ilginin oluşmasına sebep olmuştur.

Bu çalışmamızın, hem Arap Dili ve Edebiyatı, Mütercimlik Tercümanlık bölümlerinin Arapçadan Türkçeye çeviri vb. derslerde okutulmak hem de YDS’ye hazırlananlar için faydalı olacağına inanıyoruz.

Bu kitap ile; Arapça yazılı basından edebiyat, sağlık, ekonomi, kültür ve sanat, politika, bilim ve teknoloji, çevre ve doğal yaşam konularıyla ilgili yayımlanan güncel haberler seçilerek, Arapça öğrenmek isteyenlerin hem haber metinlerine aşina olmaları hem de söz konusu alanların terminolojisini öğrenmeleri hedeflenmektedir.

Kitaptaki parçaların tümü alıştırmalarla tahlil edilemiş ve her metnin alıştırmasından sonra da metnin ana temasını anlamaya yönelik sözlük kısmına yer verilmiştir.

 

Yorum Yap


Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Seyda Yayınları © 2019
Görsel Tasarım ve Script Uygulama: Hemen Site Lazım